Co si asi tak myslí o své práci…

Občas přemýšlím, jaké to asi je, vykonávat určité druhy práce, zejména pak takové, na které bych sám neměl žaludek nebo dostatečně hroší kůži.

Napadá mě, co si tak o té práci a o sobě samotném myslí lidé, kteří ji dělají.

Tak třeba přemýšlím, co si asi o sobě myslí policisté, kteří zatýkají někoho s krabicí konopí. Mají dobrý pocit z toho, že zabránili strašlivému zločinu? Říkají si, že je to sice pakárna, ale jsou za to peníze, tak co? Nebo jsou přesvědčeni, že zákon (ať už je jakkoliv nesmyslný) se musí slepě dodržovat? Nebo si o tom raději nemyslí nic?

Nejhorší na těchto úvahách je to, že byl-li bych já tím policistou, neuspokojila by mě ani jedna ze zmíněných variant. A jiné mě nenapadly. Holt asi i proto tím policistou nejsem.

Co si o tom asi tak myslel ředitel Národní protidrogové centrály, který tuto akci nařídil? Ředitel by měl být relativně inteligentní člověk, tomu by se podobné věci měly hlavou honit ještě víc než policistovi řadovému…

Ale netýká se to jen policajtů. Co si tak o sobě asi myslí třeba takoví inspektoři státního úřadu inspekce práce, když vlezou do nějaké firmy a snaží se tam odhalovat tzv. práci načerno? Mají ze sebe radost? Nevadí jim žít z nakradených peněz, které ještě před měsícem někdo tvrdě vydělával? Nevadí jim na tyto krádeže dohlížet a kontrolovat, zda se někdo náhodou moc nebrání? Nechali by se zaměstnat i u pouličního kapsáře, pro kterého by dohlíželi na to, zda oběť nemá nějaké tajné skrýše?

Jsou prostě představy, které mě děsí a někdy by se mi ta hroší kůže asi hodila… 

7 komentářů

Hans

Nebo třeba tihle soudruzi: http://www.rrtv.cz/cz/files/press/TZ_12_12.pdf

Tomáš Fiala

Jo, to už mě taky několik let překvapuje. Spousta lidí si naprosto smrtelně vážně myslí, že prací nebo zaplacením za práci je možné dopustit se trestného činu… takový ten smajlík, který blinká

Hans

A samozřejmě i celníci, i ti jsou jistě velmi spokojení, když se ráno podívají do zrcadla: http://pardubice.idnes.cz/prohlidky-ze-strany-celniku-povazuji-studenti-za-sikanu-pzi-/pardubice-zpravy.aspx?c=A140506_2062518_pardubice-zpravy_msv

Hans

Jak moc velká hroší kůže je asi potřeba, aby se člověk zamaskoval, ochránil se helmou, ozbrojil se a pod ochranným statusem „úřední osoby“ si šel v houfu jemu podobných do někoho bezbranného bouchnout?

http://www.novinky.cz/zahranicni/346113-slovensti-policiste-mlatili-naheho-svazaneho-muze-nevsimli-si-kamery.html

Reagovat