Správný odborář

Zatímco v běžné dny chodí odboráři do zaměstnání, aby tam provozovali svou veřejnou službu (ba skoro poslání) a zkouší při tom nějak přetrpět zákazníky, kteří se jim do toho pořád pletou, dnes je vše jinak. Dnes je takový malý svátek a správný odborář stávkuje nebo hraje golf. Ti nejlepší zvládnou samozřejmě obojí.

Zdalipak stávkuje i ten revizor DPMB, který kolem sebe předevčírem šířil pivní odér a huhlal nepříliš zdvořile jakási podezření směrem k paní, která právě ukázala jízdenku jeho kolegyni? Kdo ví, jestli stávkuje i ten řidič trolejbusu, kterého jsem asi před měsícem slyšel sprostě nadávat nějaké paní (původně jsem dle vizáže usuzoval na nějaký konflikt s bezdomovcem, leč ukázalo se, že se paní patrně přivřela řidiči do dveří, což si on nechtěl nechat líbit)… Snad stávkují i všichni ti ostatní psychotici, kteří trpí vulgární samomluvou směrem k ostatním účastníkům silničního provozu, případně cestujícím. Stávkují i (dosud pouze pravděpodobní) viníci nedávné nehody, při níž jednomu člověku již všechny problémy s důchodem skutečně vyřešili?

Kdo ví, zda stávkují zaměstnanci SŽDC, jejichž pověstná důslednost způsobila nedávno vykolejení vlaku? Jestlipak stávkují všichni ti původci různých absurdních zpoždění, která jsem za posledních pár let u drah zažil?

Snad se ke stávce alespoň symbolicky připojí i ta část učitelů a učitelek, jejichž pedagogické schopnosti jsou rovny nule, případně svým lpěním na správném podtrhování nadpisů a učení se nazpaměť produkují jen obtížně použitelné lidi. Snad stávkující podpoří i veškeré úřednictvo, které je tak laskavo, že se snaží pomáhat nám s problémy, které bychom bez nich nikdy neměli.

Doufám, že stávkují všichni výše uvedení. A taky doufám, že hned tak nepřestanou.

PS: Prostý lid se teď v diskusích docela rád vysmívá odmítání odborářských proklamací, že stávkují i za každého z nás. Nuže, jelikož náš důchodový systém je typické Ponziho schéma (ve kterém jsou přednostně vypláceni ti „investoři“, kteří přišli dříve; a za jehož provozování se normálně chodí do vězení), pak asi skutečně bude v mém zájmu, aby odborář šel do důchodu co nejdříve a na mne tak nic nezbylo. To samé s daněmi, určitě bych si měl přát, aby odborář nezaplatil ani korunu navíc a radši to velkoryse zatáhnout ze zvýšení své daně z příjmu boháče (vydělávajícího trochu nadprůměr). Inu, pozoruhodná logika.

1 komentář

Reagovat