Mě ty herny prostě štvaly, říká aktivista

Poučný článek: sonda do myšlení aktivisty.

Mě štve věcí… Dokonce asi i ty herny. Tak tam nechodím. Když tam jiní lidé chodit chtějí, tak co s nimi. Nejsem asi dostatečně moderní člověk, abych věděl, co je pro ně lepší a pokoušel se jim to nařídit.

Holt pak „musím žít ve městě, kde je největší koncentrace hazardu na světě“ (kam se hrabe Las Vegas, tam už nikdo nejezdí, teď je in Brno).

Poučná je i ta část rozhovoru, kde aktivista vysvětluje, že je přece absurdní mluvit lidem do života jen tehdy, pokud k tomu máte mandát od voličů. (Ne že by to tedy s tím mandátem bylo o moc lepší, ale aspoň vás jde příště nezvolit. Šikovný aktivista dokáže prosazovat i takové věci, které mají reálně mizivou podporu.)

Já prostě nevěřím, že lidské vlastnosti, které se projevují mimojiné chozením do heren, se podaří vymýtit, pokud ty herny nebudou. Nevěřím, že psychicky nemocný člověk, který v hernách nechá miliony, bude v pořádku a jeho nemoc se ve světě bez heren nijak negativně neprojeví. A nevěřím, že společnost lze nějak centrálně řídit směrem k všeobecnému dobru, jen kdyby se toho tak ujal ten správný aktivista…

5 komentářů

Zrcadlo.blogspot.com

Svoboda versus závislost.

Je závislý člověk svobodný?

Není. Je zotročen. V tomto případě bednami, jejichž blikání a ozvučení je vymyšleno s jasným záměrem: Zlomit psychiku člověka.

Sázení na sport má mnohem menší celospolečenské dopady, loterie téměř neškodí, ačkoli se takto baví víc lidí než v zaplivaných hernách.

Řešení je jednoduché: Stanovit v rámci města lokalitu, kde budou automaty povoleny. Závislé, kteří chtějí skončit, pak nebudou oslovovat na každém rohu a zároveň nevznikne živná půda pro nelegální hazard.

Rothbardian

Problém je v tom, že zřejmě definujete svobodu jako absenci nutkání a potřeb. Podle takové definice není svobodný žádný člověk a naopak paradoxně nejsvobodnější bude ten, kdo má celý život nalinkován příkazy a zákazy.

Hans

Možná svobodný není. Ale rozhodl se tak sám.

Je to snad důvod k tomu, omezit svobodu lidí, a to i (a zejména) takových, kteří se k tomu sami nerozhodli?

Proč bych neměl mít možnost jít něco naházet do automatu, když by se mi zachtělo?

Tomáš Fiala

Jednoduché řešení. Zrušme 90% zbytečných (nejlépe 100% všech) odvodů státu a zmizí 95% heren. Nejsem nadšen z toho, že v mém městě je ob dvě provozovny herna. Ale zakazovat státním opatřením něco, co stát jinými opatřeními způsobuje, mi připadá účelné stejně, jako když si štěně honí svůj vlastní ocásek…

Reagovat