Chceme více regulací!

Připadá mi úděsné, v jak přeregulovaném socialismu žijeme.

Když se ale člověk občas vydá mezi prostý lid, zjistí, že tento by si naopak regulací a socialismu přál ještě mnohem víc!

Včera jsem si prolistoval online rozhovor s finančním poradcem. Kromě obvyklých dotazů „před lety jsem neporozuměl smlouvě, ale i tak jsem ji podepsal a teď s tím mám problém, co s tím?“ tam bylo i pár drsnějších. Někteří lidé usuzují, že podepisování smluv, kterým člověk nerozumí (nebo je ani nečetl), by mu nemělo v žádném případě přivodit jakékoliv újmy. A ochránit je má – ano, tatíček opatrovatel – stát (tedy my všichni, zejména pak ti zodpovědní).

Pomyslným vrcholem byl pan Franta, cituji:

Dobrý den, jak se díváte na trh s byty a nemovitosti celkem. Je to jedna z důležitých oblastí a často se od tohoto trhu odvíjí budoucí vývoj rodin i ekonomiky státu. Proč už dávno není nějakým způsobem tento trh regulovaný (přehledný)? …  Telefonní volání, cena elektřiny regulované jsou a přitom mnohem větší zásah do rodinných rozpočtů, je právě pořízení nemovitosti.

Panu Frantovi nestačí, že už nyní úřady regulují, kde si co na svém pozemku můžete postavit (a tím prodražuje nemovitosti), chce víc! Vždyť se podívejte, jak drahou (a pravidelně se zdražující) elektřinu nám regulacemi stát zajišťuje!

No, nerozumím tomu.

1 komentář

Smiling Jack

Nevím, jestli si o tom psal ty nebo někdo jiný, je to názorný příklad (ne)prospěšnosti regulací: pražští taxikáři. Nadávají na ně snad všichni. Bič, pokuty, odebírání koncesí.. nic nepomáhá. Ale konkurenci to ne, to by byl ještě větší bordel. Lepší je najmout další úředníky nebo kontrolory.

Reagovat