Že bych přece jen šel volit?

Je ještě skoro týden do druhého kola těch debilních voleb a pravdoláskaři spolu se spřátelenou kulturně mediální frontou se můžou zbláznit.

Skoro to až připomíná takové ty kulky v obálkách před 5 lety, kdy se asi o dvou poslancích rozkřiklo, že hodlají opustit pokrokového Švejnara a volit Klause. Mediálně bylo hned naznačováno, že jim tak vyhrožuje Klaus, byť o něco logičtější vysvětlení by bylo, že to dělá bratrstvo pravdy a lásky, kterému chtěli zrovna utéct.

Volím Karla, volím Karla, protože je slušný / nebude krást / je důstojný / neptejte se mě proč, hrne se na nás ze všech stran. V médiích kníže bleskurychle zaplácl prázdnou díru po želé Fischerovi. Asi je pokládán za podobně tvárného, čemuž musím dát za pravdu.

Byl jsem rozhodnutý volit prázdnou obálku (protože ani jeden z kandidátů za nic nestojí – z restaurace, kde bych si nevybral, bych taky odešel), ale jestli to nakonec s nechutí hodím Zemanovi, budou za to moci jedině hysteričtí fanoušci knížepána.

Nechutnost počínání tzv. osobností nejlépe ilustruje toto:

Dejdar volí Zemana. Skončili jsme s tebou, vzkázali mu tvůrci Zdivočelé země

Ano, soudruzi umělci jsou pořád stejní. V jejich předstávách existuje jediné správné vidění světa a jejich názoroví oponenti se ignorují, zesměšňují, nediskutuje se s nimi a ideálně se někam uklízejí. Před 65 lety by tím správným názorem bylo, že je třeba šlechtu okrást a vyhnat ze země, dnes se to otočilo; jenom to opovaž se mít jiný názor zůstalo.

Jo a pro ty, co chtějí volit Schwarzenberga proto, že je to „pravičák“: pokud vám nestačí, že je předsedou strany, která nám už léta zvyšuje daně (a jejíž nejnovější výmysly už překročily hranici fašismu), tak to, jak se za něj bijí pravdoláskaři a jak chce pokračovat v „odkazu Havla“ by stačit mělo.

3 komentáře

Jan

Ano, přesně z toho důvodu budu volit Zemana také. Ne, že by byl bůhvíjak úchvatný kandidát, ale z těch knížecích pravdoláskařů je mi skutečně na blití.

Lafi

Taky jsem uvažoval o Zemanovi, ale nejde to. Zábrany jsou zkrátka příliž velké. A to že alespoň trochu ví o čem mluví nestačí. Je to pro mě Persona non grata.

Hans

Nakonec jsem taky nemohl a vyhrála prázdná obálka.

Zeman se (obzvlášť poslední týden) odkopal zase jako starý známý demagog, lhář a ultrasocan (což jsou vlastnosti, kterými kdysi vyhrál volby).

Reagovat