Stávka, aneb kde začít šetřit

Podle novin to vypadá, že dnes čtyřicet tisíc státních zaměstnanců nepracovalo a za krásného počasí si vyjelo na výlet do Prahy a zastávkovalo si zde.

Inu, řekněte sami – fungoval dnes stát hůře? Byla jejich absence nějak poznat? Pokud si odpovíte stejně jako já, tedy že ne, pak si lze snadno odvodit, jak může stát jednoduše ušetřit a nepocítit to.

Stejně je to zajímavé, ten státní sektor. Vytrvale bobtná, platy jsou zde v průměru vyšší než ve sféře soukromé (to je jako bych měl tasemnici, která by si za mé peníze žila líp než já); a když se začne mluvit o optimalizacích, je hned oheň na střeše. Soudruh Bublan se „bojí rozkladu policie v České republice“ (nebudeme-li mít počet policajtů na občana dvakrát vyšší než je běžné v Evropě, bude to zřejmě hned rozklad).

Dále cituji: Na akci se objevili i další opoziční politici. Mimo jiné například poslanci z KSČM, expředseda ČSSD Jiří Paroubek – to také hovoří samo za sebe.

Pár zajímavých čísel je u Matějky.

P.S.: Proč musí být takový hasič státní zaměstnanec? Soukromá hasičská firma by nemohla své služby fakturovat pojišťovnám, u kterých je dotčená nemovitost pojištěna, případně viníkovi požáru, byl-li nějaký?

Reagovat