Zlí bezdětní

Bezdětní lidé mají v průměru výrazně vyšší životní úroveň než rodiny s dětmi, připomíná Petr Nečas, a chce si na ně došlápnout. A extra je zdanit.

Ještě někdo považuje dnešní ODS za pravicovou stranu? Já tedy ne, pravicová strana v mém pojetí se lidem do reprodukce neplete a ani je netřídí na skupiny podle toho, zda se rozmnožují nebo ne.

Ten, kdo má děti, na to doplácí proti bezdětným hned dvakrát. Poprvé v době, kdy je živí, a podruhé, když jeho děti platí penze všech.

  1. Když si pořídím děti nebo třeba psa, a pak ho musím živit, neberu to rozhodně jako nějaké doplácení proti lidem, kteří si něco takového rozhodli nepořídit.
  2. To, že lidé platí povinně penze všech, je socialistický výmysl a jak vidno, je nutno ho (opět) socialisticky záplatovat.
  3. Ty, kdož mají děti (a „doplácejí“ na to), do toho přece nikdo nenutil. Mít děti nepatří mezi věci, které se vám neočekávaně a nezaviněním mohou přihodit.
Ostatně, tzv. podpora porodnosti z daní bezdětných má ve skutečnosti docela opačné účinky: lidé, kteří pečlivě pracují na tom, aby dobře zabezpečili své budoucí děti, se kýženého ekonomického statusu (díky těmto daním) doberou později. Naopak ty nezodpovědné, kteří si ty děti rovnou vyrobí (podle hesla však co, vždycky nějak bylo, vždycky nějak bude), tatíček stát podpoří a postará se o ně…

Lid pak velebí starosti státu o děti a porodnost a zároveň se diví, proč se různí nezodpovědní a nepřizpůsobiví tak rychle množí. Ach jo.

4 komentáře

Zrcadlo.blogspot.com

Souhlasím s tím, že ODS je pravicová jen proto, aby to mohla deklarovat.

Ale souhlasím také s jedním jejím dávným nápadem: Umožnit, aby lidé mohli část odvodů dát svým rodičům v důchodovém věku místo do státní kasy. Ti, kdo vychovali slušné pracující lidi, by byli odměněni, kdo měl 10 líných harantů, by měl smůlu.

Obecně: Reprodukce je základním životním „úkolem“ všech organismů a pravděpodobně také jediným univerzálně přijímaným smyslem života.

Příklad přitažený za vlasy: Kdo budoval před 1000 lety kariéru (vyráběl nějaké jednoduché nástroje, věnoval se zemědělství…), hrabal hmotné statky a ze svého rozhodnutí byl bezdětný, po tom NIC nezůstalo, žil naprosto zbytečně. A stejné NIC zůstane za 1000 let po všech, kdo kašlou na rodinu.

Hans

Co se týče odvodů na důchody, jsem pro každý rozumný krok, jak aspoň část peněz vymanit z povinného státního „pojištění“ (to ať klidně zůstane dobrovolnou variantou). Čili i s tímto nápadem souhlasím.

Ano, mít děti je fajn a dobré, ale ne na základě státní podpory porodnosti (která – jak jsem ukázal – motivuje k reprodukci spíše ty méně pracovité).

Klidně budu pro snížení daní rodičům (ne pro zvýšení bezdětným), bude-li to jen odpovídající náhrada za (zrušené) přídavky na děti, porodné apod.

Lone Star

Kuras trefně (jako vždy)

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/benjamin-kuras.php?itemid=7510

Hans

jj, už jsem četl :)

Reagovat