Zase jsme o krok před nimi!

Když jsme byli posledně na Slovensku, divil jsem se, že v některých restauracích jsou jídelní lístky zohyzděné jakýmsi seznamem ingrediencí, nebo co to bylo. Kroutil jsem nad tím nechápavě hlavou.

A ejhle, budeme to mít taky. Samozřejmě povinně, jak jinak. „Pokrok“ musí bejt, i když se musí nařídit.

Ze studijních důvodů jsem nahlédl i do diskuse a ta mi poskytla úplně nádherný exemplář člověka, co tyhle kraviny vyžaduje. Myšlenkový vzorec je zhruba tento: z nějakých – ve skutečnosti iracionálních (*)důvodů mi připadá, že potřebuji tu a tu informaci. Sám si ji ale zjišťovat nechci, musí to být automaticky. A proč bych to sakra měl platit, někdo (zde EU) to musí nařídit a náklady přenést na někoho jiného.

Diskuse s věřícím

Fascinuje mě, jak místo přirozeného hledání důvěryhodných služeb a sdílení svých zkušenosti je možné si myslet, že vše půjde nějak centrálně nařídit a ono to bude fungovat, jen kdyby tak bylo dost kontrolorů. Je fakt škoda, že ti, kdo jsou podobně nastavení, si ty své experimenty sami i neplatí…

Každopádně na již zmiňovaném Slovensku se výsledky dostavily :-)

Na Slovensku se to osvědčilo

(*) Neboť pán nedůvěřuje restauraci jako takové, důvěřoval by však papíru tou samou restaurací vystaveném.

4 komentáře

Lafi

Myslel jsem, že je to vtip, ale oni to snad myslí vážně. To už není kocourkov, spíš se to blíží psychiatrické léčebně.

Hans

No, jsem zvědavý na výsledky.

Předpokládám, že je-li nutné přikročit k tak výjimečným věcem, jako je někomu něco zakázat nebo naopak přikázat, stát / EU velmi pečlivě eviduje, zda to skutečně vedlo k předem deklarovanému cíli (a pokud ne, danou regulaci ihned ruší).

Nebo snad ne? :)

Lafi

Naštěstí mají lidé neskutečný potenciál, zvlášť u nás, cokoliv „ojebat“. Myslím, že přežijeme i tohle.

Reagovat