Věci fašistické

Poslední dobou se nějak množí návrhy politiků a úředníků, na které jen zírám s otevřenou pusou.

Nedávno to byly pokuty za dopravní přestupky podle příjmů pachatele, teď přibylo třeba zabavení řidičského průkazu do doby, než dotyčný zaplatí pokutu (například za prošlý obvaz v lékárničce).

Nebo takové odposlechy placené zákazníky mobilních operátorů, to je taky úlet, že? A ještě ta nehorázná drzost, že stát chce po někom peníze a hned mu vyhrožuje! To jsou praktiky, které provozuje mafie. „Stát jim na svém území přece povolil velmi úspěšně podnikat.“ – tak to je taky síla. V čem to proboha žijeme? To někomu přijde normální, že stát by měl zakazovat podnikání? A ještě podnikatele vydírat?

Jestli stát nemá na své odposlechy, tak ať je prostě nedělá. A bude klid.

Tyto „úlety“ mívají jednoho společného jmenovatele: bývá v nich namočen někdo z té bandy kolem Věcí veřejných.

Jelikož systém, kdy stát je vším, státní zájem je nadřazen zájmům jednotlivce, panuje snaha mít v čele silného vůdce, který svými nařízeními nastoluje pořádek a „stará se o hladký chod státu“, se nazývá fašismus, doporučuji VV ono v titulku zmíněné přejmenování.

Tak tohleto nám sedí ve vládě, která je z nějakých důvodů označována za „středopravicovou“.

Inu, není náhodou, že jediný člověk, kterého znám a volil VV, se rozhodoval mezi nimi a komunisty. Jedna krajně levicová ideologie má k těm dalším přece velmi blízko. Snaha najít silného vůdce, který nastolí pořádek a bude se nám srát do životů, to značné části lidí u nás dost imponuje. Hádám, že preference půjdou ještě nahoru.

Ale kdo to má pořád platit a snášet? Já chci od státu jediné – aby mě konečně nechal být!

3 komentáře

Rothbardian

Ale tak odposlechy úředníků a bič na ně mi zrovna nevadí, jen ať se mezi sebou ta lůza byrokratická pobije:-). Návrhy zasahující do nestátní sféry už však tak vtipné nejsou.

Mě John a hysterie kolem něj připomíná Obamánii. Doufám, že i průběh bude podobný – hodně řečí, žádné výsledky, mizivé preference. A nějaká ta Tea Party či Ron Paul by se tu taky mohli objevit:-).

Hans

Ale jo, mně úředníků rozhodně líto není :-)

Jen to všechno jsou řešení, která korupční možnosti přesunou jinam nebo vyrobí nová…

Reagovat