Typologie politických stran

ČSSD

Socani, kteří vědí všechno nejlíp, a tak by rádi pomocí různých podpor, regulací, zákazů a nařízení „dovedli ekonomiku k blahobytu“. Oranžoví.

ODS

Socani, kteří vědí všechno nejlíp, a tak by rádi pomocí různých podpor, regulací, zákazů a nařízení „dovedli ekonomiku k blahobytu“. Modří.

TOP09

Socani, kteří vědí všechno nejlíp, a tak by rádi pomocí různých podpor, regulací, zákazů a nařízení „dovedli ekonomiku k blahobytu“. Tuším, že fialoví.

KSČM

Bolševici, kterým ostatní socanské partaje nestačí, protože se tam tolik nevelebí Gottwald.

Zelení

Komunisté, kteří by rádi praktikovali třídní boj (tentokrát však na pseudoekologických základech) a konečně zničili ten zlý kapitalismus.

Piráti

Počítačově zdatnější zelení. Jejich ideologie „nikdo nesmí cenzurovat“ a „cokoliv se může kopírovat, bez ohledu na vlastníka“ může na první pohled vypadat jako obrana svobody, ale není tomu tak. V podstatě se jedná o staré známé komunistické „všechno patří všem“ (byť aplikované pouze na duševní vlastnictví). Od komunistů se (dle vlastních slov) liší ještě tak, že by zavedli MHD „zdarma“, jsou tedy nalevo od nich.

VV

Podivné panoptikum, které se mezi sebou porůznu uplácí a nahrává, před volbami proslulé i na naše poměry extrémním populismem. V současnosti již lidem prokouknuté, mající ale zdatné následovníky v různých „výzvách“, které jsou jen ještě více populistické a hloupé. I jejich výsledky (dostanou-li se k moci) budou tedy ještě tragičtější.

7 komentářů

v6ak

K ČSSD, ODS a TOP09: Rád bych nesouhlasil. Ale nemohu. Bohužel musím souhlasit. Nedávno jsem to vyjádřil takto:

„ČSSD je v aspoň jednom ohledu čestná: aspoň na rovinu řekne, že nabízí levicovou politiku. Narozdíl od @ODScz, @TOP09cz a @veciverejne“

Lafi

A asi nejsmutnější na tom všem je, že takový stav věcí v podstatě většině lidí vyhovuje.

OF

Další nenávistná agitka od Svobodných, kterým pojmy „reálná politika“ a „kompromis“ nic neříkají…

Hans

Článek nemá se Svobodnými nic společného, nejsem jejich členem, napsat článek mi nezadali ani jsem to s nimi nekonzultoval.

Co jste na něm shledal nenávistného? Je to jen prostý popis reálné situace :)

Vladimír Novák

V podstatě pravda a teď jak s toho ven? Co sto hoven, dvě stě hoven, tři sta hoven,,,)))

Hans

Já si myslím, že byli-li by voliči schopni z této situace ven, pak by do ní ani nikdy předtím nedošli, čili řešení neexistuje :)

Karel Kilián

To: OF

Reálná politika – máte na mysli to divadlo, které teď musíme všichni sledovat a platit?

Reagovat