Total Commander a víceuživatelské prostředí

Total Commander je fajn aplikace, ale občas v něčem trochu opožděná. Ještě před pár lety třeba vypadala jako v dobách největší slávy Windows 3.1.

Ale časy se mění a nové verze už dokonce zvládají mít pro každého uživatele vlastní nastavení. To se samozřejmě hodí a odpadá i nutnost být administrátorem, aby se vaše konfigurace ukládala (což bylo nezbytné, když býval wincmd.ini soubor přímo v adresáři windows). Instaloval jsem tedy verzi 7.04a a během instalace zvolil, že uživatelská konfigurace má být v profilu každého uživatele (Profil/Application Data).

Pro uživatele Administrator, kde jsem prováděl instalaci, to i fungovalo. U ostatních běžných uživatelů ovšem ne, Total Commander se vytrvale pokoušel načíst a uložit konfiguraci do starého dobrého adresáře windows.

Řešení je poměrně jednoduché, pro každého uživatele je potřeba zapsat do registru tyto údaje:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander]
"IniFileName"="%APPDATA%\\GHISLER\\wincmd.ini"
"FtpIniName"="%APPDATA%\\GHISLER\\wcx_ftp.ini"
a do adresáře %APPDATA%\GHISLER\ případně nakopírovat vaši oblíbenou konfiguraci.

2 komentáře

martin

Ahoj,

opravdu je nutné to dělat pro každého uživatele? co takhle zkusit:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ghisler\Total Commander] ?

Hans

Pokud ty údaje Total Commander čte z HKEY_CURRENT_USER, je třeba mu je tam dát (to co je v HKEY_LOCAL_MACHINE, se do HKEY_CURRENT_USER automaticky nekopíruje).

Pokud by se Total Commander snažil číst i z HKEY_LOCAL_MACHINE, pak by to samozřejmě stačilo. Až bude příležitost, otestuju to…

Reagovat