Stát musí… tentokrát podporovat sport

Hokejista Šlégr mudruje a zálibně se nám dívá do peněženek: jak nás znají ve světě? Jo, Baroš, Nedvěd, Jágr…

… a tak je nutné nám brát peníze a někomu jich pak část dávat zpět s vírou, že tak bude vypěstován nějaký další Baroš, Nedvěd nebo Jágr, podle kterého nás budou zase ve světě znát.

No, než aby nás ve světě znali podle výše jmenovaných, tak ať nás radši neznají vůbec. Myslím, že obojí má zhruba stejný efekt. Nevěřím, že by existence sportovců byla schopna k nám přitáhnout turisty nebo investice. Kdo tomu věří, ať si sport (za své) podporuje, proti tomu samozřejmě nelze nic mít.

Popularita sportovců je tak v zásadě dobrá hlavně pro ně samotné, což jim samozřejmě budiž přáno a jistě se obejdou i bez mé nucené podpory.

A jde také o mládež. Má dítě sedět u počítače, nebo jít sportovat?

A není to věc té mládeže? Případně rodičů? Státu není nic do toho, co kdo kdy bude dělat. U toho počítače třeba zase může vzniknout odborník, který bude užitečný podstatně víc než sportovec.

Ostatně, sport je jen zábava. Jestli přijde nějaká větší krize (na které centrální banky tak usilovně pracují tiskem nových peněz), bude to jedna z prvních věcí, bez které se lidé obejdou. Poptávka po těch, kteří umí pěkně honit puk nebo míč po hřišti, pak půjde strmě dolů…

Reagovat