Sranda v Brně

Dnes jsem cestou do práce potkal dva úsměvné reklamní plakáty.

Na jednom byla jakási socanská teta a povídala něco o přísnějším dohledu nad exekutory a tedy ochraně lidí před lichvou. Před lichvou ovšem lidi ochrání jedině finanční gramotnost (navíc, chodí-li exekutor, k lichvě patrně už dávno došlo). Finančně gramotní by ovšem socany nevolili, proto je potřeba udržet je negramotné a jen předstírat, jak jim na na jejich ochraně záleží.

S těmi socany je vůbec sranda. Cokoliv je prostým lidem chápáno negativně, poslouží jako vstup do jejich volební kampaně – slibem přece nazarmoutíš. Aktuálně očekávám „boj proti methanolu“, například zvýšením spotřební daně z alkoholu poživatelného, nebo tak něco.

Pak jsem viděl reklamu jedné brněnské chemičky (známé též jako Starobrno). Bylo na ní něco ve smyslu „Připijte brilantní modří na úspěchy Komety v nové sezoně“ a pod tím fotka podivně modrého piva. Na jaře do toho přidali ještě něco žlutého, takže byl výsledek zelený. Snad už se barvivem pochlubí i ve složení „piva“, u sytě modré jim „bylinný výluh“ stejně asi nikdo věřit nebude. Tak na zdraví (a to doslova)! 

4 komentáře

krnos

Tak Starobrno není žádná chemička, je to holandský europivovar.

Sladař

A brzy ho zavřou=)

krnos

Ovšem co budou pak pít lidi kteří trpí zácpou, to nevím.

xmian

Lidi jsou v jádru blbí, čili jim není pomoci nějakou výchovou, ale vhodným řízením.

Reagovat