Soudruzi blogují II

Soudruh Seďa je zapálený sociální demokrat a tak bloguje (co kdyby to přineslo nějaké hlasy). Je to přesně ten typ socana, u kterého si nejsem úplně jistý, jestli tomu všemu fakt věří, nebo to jen klasicky předstírá pro svůj prospěch. Možná tam ale trochu té víry bude, protože v jeho článcích lze spatřit náznaky určité naivity, která je u ostřílených socialistických byznysmenů typu Paroubka nebo Ratha naprosto nemyslitelná.

Blogy řady podobných soudruhů mám ve své RSS čtečce proto, abych věděl, co se nepříteli zrovna honí hlavou, ale samozřejmě i jako zdroj poměrně kvalitní zábavy.

Zrovna Seďa to druhé splňuje beze zbytku. Nedávno například s ohromující upřímností hodnotil politiku ČSSD (viz třetí odstavec).

O víkendu zase mudroval o dluzích a chudobě. Škoda, že si zřejmě neuvědomuje, že právě dluhy jsou jednou z hlavních příčin chudoby (jelikož úroky se prostě platit musí a nic z toho není, zvlášť pokud se půjčka projedla).

Připomíná, že česká levice prý hájí zájmy starobních a invalidních důchodců, zaměstnanců, sociálně slabých a nezaměstnaných, drobných živnostníků či české inteligence. Tak vida, už není pracující inteligence, ale česká. Myslím si ale, že soudruh Seďa lže. Jsem zaměstnanec a asi i ten český inteligent (ježišmarja, to je neštěstí), ale v životě jsem si nevšiml, že by levice hájila moje zájmy. Nejsem si tím ostatně jist ani u těch nezaměstnaných. Jejich hlavním zájmem logicky je najít si práci, v čemž jim levice vytrvale hází klacky pod nohy.

Seďa má taky smůlu, že jsem si nějak nevšiml těch kvalitních veřejných služeb, o které se jeho strana během mnohaletého vládnutí tolik zasazovala. A vůbec, jelikož se celým jeho článkem nese myšlenka, že je fajn zadlužit se, když to sníží chudobu, zajímaly by mě dvě věci: jak dluh snižuje chudobu, a jak ji snižuje socialistické přerozdělování. Seďa ani jiní politikové hodnoty nevytvářejí, takže podle mne chudobu nijak snížit nemohou (maximálně ji přesouvají a reálně samozřejmě dost prohlubují).

Zajímavá je i teze, že taktikou české pravice je, aby levicoví voliči k volbám nechodili. Nějak jsem si toho třeba u SSO nevšiml; ale možná myslí pravicí ty druhé socany. Nicméně ani netuším, jak by to ta pravice měla dělat; patrně vypsala nějaké sociální dávky, za které mohou voliči levice vycestovat na dovolenou, aby nešli k volbám.

Čtěte Seďu, je to sranda…

Reagovat