První dělnický prezident

Po téměř 100 letech jednání a frustrace, po dekádách snažení, nepřetržitého úsilí a debat jsme konečně vyhlásili, že si naši dělníci a rodiny zaslouží bezpečí vědomí, že v této zemi nemoc nebo neštěstí nemohou ohrozit sny, pro něž celý život pracovali.

Klement Gottwald, 1948?

Nikoliv: Barack Obama, 2010.

Obama začal přerábět americké zdravotnictví na socialistické. Od známých v USA dostávám vyděšené maily. Naše média Obamu oslavují, jak se konečně někdo postará o ty, co sami nechtějí. Prostý lid jásá, že tak to má být a tak je to správně. Včera dokonce ihned informovalo, že Obamova reforma ušetří 138 mld. dolarů. Člověk musí dojít naž na konec článku, aby se dozvěděl, že náklady na tuto úsporu budou 940 miliard. A to se vyplatí :-)

Nicméně, Američané nejsou tak hloupí, jak se u nás řada lidí domnívá. Dovedou si spočítat, že když jim Obama chce dát nějaké peníze, musí jim nejprve mnohem víc sebrat. Dovedou pochopit, že když je nějaký politik zadluží, nebude to splácet on, ale daňoví poplatníci. A tak zatímco u nás se na „štědré“ politiky masově pějí ódy, Obamova popularita v USA rapidně klesá.

A zodpovědní lidé v USA čekají na prezidentské volby, nebo nějakého nového Lee Harvey Oswalda.

Zajímavý článek k tématu (v angličtině) je zde.

Trefně reformu komentoval viceprezident Joe Biden (i když to zamýšlel neveřejně): „This is a big fucking deal.“ Má pravdu – bude to kurva dobrý obchod pro různé přerozdělovače, vyžírky a dojiče socialismu. Jako obvykle.

2 komentáře

Lafi

Jen by mě zajímalo do jaké míry je to „Obamovina“ a jakou částí se na této socializaci Ameriky podílejí lidé v pozadí. Ale to asi nikdy nedozvíme. Taky bude interesantní sledovat co všechno si nechají američané líbit. Ale souhlasím s vámi, musí to být sakra dobrý kšeft a to je asi jen začátek!

Reagovat