Obecně se má za to, že software pro správu verzí se vyplatí používat na větších projektech, neboť právě ohlídání kolizí ve změnách prováděných více programátory současně je jeho hlavní úkol.
Nicméně, verzovací systémy nabízejí i další funkce, které využijete i na projektech vyvíjených klidně jedním člověkem.
V takovém případě oddělíte před započetím vývoje těchto novinek tzv. branch od hlavní verze a vývoj provadíte na této nové branchi. V případě potřeby se samozřejmě do hlavní verze můžete kdykoliv přepnout. Po odladění nové verze přenesete změny i do verze hlavní, nebo-li provedete merge.
Jsem přesvědčen, že jednoduchý systém pro správu verzí (jakým je třeba SVN), najde své opodstatnění pro nasazení na libovolném softwarovém projektu, který vám trvá víc než jedno odpoledne, nebo u kterého je pravděpodobnost, že se k němu někdy budete chtít vracet.
Hmm, doporucil bych se podivat spis na mercurial (event git). Nemusim si zrizovat server, da se pracovat na vic pocitacich i bez netu, branchovani funguje, je to podstatne rychlejsi a mene zrave, v kazdem pocitaci mam i historii a chova se to normalne (jako, umi to prejmenovavani).
A tak ,)
Socialni site
Podobny pristup se ma ve firme specialne zavadet. Je divne, ze spousta lidi tomu nerozumi a resi to tak, ze uskladnuji na discich sve projekty. Dik za prinosny clanek!
29. 1. 2009 4:29, Reagovat