Proč Keller nepřejde od slov k činům?

Nad nejnovějšími moudry soudruha Kellera mě napadlo, proč v dnešní době, kdy jsou lidé ochotni připlácet i za věci v různé míře iracionální (jako je třeba bio nebo fair trade jídlo), neexistuje i nějaká nálepka např. „Keller friendly“, která by se umisťovala na produkty (případně celé prodejny) splňující třeba následující kritéria:

  • zaměstnanci mají pohodovou pracovní dobu, řekněme 2 hodiny denně, zbytek času mohou trávit s rodinami, práce o víkendu nebo o svátcích samozřejmě nepřipadá v úvahu
  • usměvavý vedoucí po nich nechce žádné pracovní výkony, prostě až se zadaří, tak se zadaří a zákazník to bude akceptovat (a když se nezadaří vůbec, tak taky)
  • neexistuje možnost propuštění, zaměstnanecký poměr je doživotní (resp. končí dnem odchodu do důchodu, tj. dnem 45. narozenin
  • plat činí alespoň dvojnásobek průměrného platu v zemi
  • manažeři jsou odměňováni za pokles efektivity

Tak by třeba normální kuře mohlo stát 60 Kč / kg, bio kuře 250 Kč / kg a Keller friendly kuře 5.000 Kč / kg a každý by si mohl dobrovolně vybrat. Jelikož spousta lidí tyto hodnoty považuje za zásadní, jistě by si rádi připlatili. Ani chvilku mě tedy nenapadá, že by si sami kupovali to nejlevnější (tedy nutně vykoupené určitým tlakem na pracovníky), ale jiným by nařizovali chovat se jinak.

Když to nenapadlo Kellera samotného, tak holt muselo mě a nápad dávám k dispozici zdarma k jakémukoliv použití. Nač lamentovat do Haló novin, lepší bude „fér“ systém realizovat a ukázat, jaké výhody to přináší, ne?

3 komentáře

Blog Provokace

Opravdu je pro mě záhadou, jak se může Keller spoustu let živit pomocí tak blbých keců. Stačí si přečíst jakákoli jeho moudra, zavřít oči, představit si, co by přinesla realizace a výsledek je obdobný jako v článku.

Hans

Taky si říkám, a takhle si to vysvětluju:

Keller rád hlásá to, co chce jistá část lidu slyšet.

Ti jsou poctěni tím, že to co si pokřikují doma u televize nebo v hospodě nad půllitrem, si myslí i jakýsi velevzdělaný a inteligentní profesor.

Kellerovi patrně stačilo lebedit si, jak ho lid uznává, každopádně teď s kandidaturou do EP to dostalo ještě další vysvětlení.

Hans

Přece jen něco podobného někoho napadlo a dopadlo to… podle očekávání: http://forum24.cz/marxisticka-restaurace-skoncila-lide-stali-fronty-a-nevedeli-kdy-je-otevreno/

Reagovat