Paroubek zaútočil na pojídače kaviáru. Představil je jako symbol okázalého blahobytu, který je potřeba víc zdanit. „Tak si koupí méně kaviáru nebo menší auta. Oni to přežijou.“
Nějak tomu Paroubkovi zase nerozumím. Onehdy se na mě šklebil z billboardu s heslem Prosperita, a teď zas útočí na symboly blahobytu. Tak chce tu prosperitu, nebo je to něco ošklivého, co by se mělo pokutovat, nebo raději rovnou zakázat?
Pravda, proti kaviáru brojil na svém předvolebním mítingu, kde bývá poněkud specifické publikum. Tam lze sklidit potlesk za leccos.
Paroubkovi opět u svých voličů prochází, že vyšší střední třídu, tedy lidi s platem kolem 100 tisíc měsíčně, označuje za boháče a chce je extra danit.
Paroubkovi opět u svých voličů prochází, že káže vodu a pije víno (luxusní restaurace, kde se podává mimojiné ten kaviár, sám hojně navštěvuje).
Paroubkův volič si opět neuvědomuje, že když si někdo koupí méně kaviáru nebo aut (nebo čehokoliv jiného), tak se uživí o něco méně výrobců a prodejců tohoto zboží (a to už nejsou výhradně ti zlí boháči).
Paroubkovu voliči nedělá morální problém fakt, že má-li zrovna „málo“ peněz, tak si je prostě vezme od někoho, kdo jich má o něco víc. Dostal-li by se v této situaci na druhou stranu (tedy že by někdo, kdo má peněz ještě míň, si je vzal automaticky od něj), to by bylo poprasku…
Kéž by lidé dostali do voleb rozum – následně bychom mohli v přímém přenosu sledovat, jak Puchejř praskne.