ODS a podpora podnikání

ODS se opět chlubí, jak by jen podporovala podnikání, kdybyste ji (zase) zvolili.

Pokud si pamatuji, ODS slovně podporovala živnostníky vždy. Ve vládě sedí od roku 2006, tedy skoro 8 let. Teoreticky by se zde tedy mělo podnikat jedna báseň. Ve skutečnosti jsou na tom v EU hůř už jen 4 země.

Jak je to jen možné? Ale volte nás, a tentokrát už to fakt splníme!

Další perličkou je, že od posledních voleb sledujeme, jak např.:

  • Do firem vtrhávají jakási komanda „inspekce práce“, která sledují, zda mají všichni zaměstnanci u sebe smlouvu, aby náhodou HDP nerostl „na černo“, což by byla hrůza, protože blahobyt přece vzniká jen státním přerozdělováním, milé děti.
  • Podnikatelé v určitých odvětvích musí skládat kauce, aby vůbec mohli podnikat (což bývá porůznu komicky zdůvodňováno, reálně to ovšem pouze ničí konkurenci).
  • Různé druhy podnikání jsou omezovány nebo rovnou zakazovány.
  • Podnikatelé ručí za daňové závazky obchodních partnerů.
  • apod.

Za této situace bych se coby kandidát ODS velmi, velmi styděl byť jen špitnout o podpoře podnikání (pravda, lidi i s minimální schopností sebereflexe a studu bych ovšem v dnešní ODS asi vůbec marně hledal).

S ODS a podporou podnikání se to tedy má tak, že buď lže a ani jí o to nejde, nebo sice ano, ale v touze po korytech se vždy spojí s různými socialisty a program jde stejně do háje (ano, dnes je moderní tomu říkat kompromis a uctívat to).

A neexistuje ani jeden důvod se domnívat, že to po těchto volbách bude jinak. Jediná možnost je poslat ODS do opozice (ideálně mimo sněmovnu) – tak by o podpoře podnikání mohla aspoň mluvit a trochu se vzpamatovat.

1 komentář

Lafi

S výsledkem voleb jsem dost pesimistický, lidé si podle mého názoru zase naběhnou. Vypadá to opět na ČSSDODS (nedokážu odlišit ty dvě strany od sebe), bolševici + nějaká novinka. Lidé to zřejmě tak chtějí. Smůla je, že to semele i ty co s tím nesouhlasí. To je demokracie po česku.

Reagovat