Nejsou peníze

Je málo peněz.

Respektive stát má kontinuálně málo peněz na vše, co dělá (a v čem se zpravidla i stanovil monopolním poskytovatelem).

Z veřejného potravinového pojištění není dostatek peněz na to, aby se všichni nasytili. Ouřednictvo přemítá, co s tím. Bude potřeba zavést nové daně, aby na to bylo. Třeba extra daň z bydlení v bytových domech. Tam si lidi tak často nechovají domácí zvířata a nepěstují brambory, a tak ze společného koláče ujídají víc. A to je přece nespravedlivé, soudruzi! Ale naštestí jsme tu my, ouředničtí experti na odstraňování nespravedlností.

Navíc bude obyvatelstvo ouředně rozděleno do váhových kategorií, potraviny zase podle nutriční hodnoty. No a ty luxusnější skupiny obojího bude potřeba více regulovat! Není jiných možností, vysvětlují politikové. Ale máte štěstí, že my jsme ti pravicoví, to levice by vám nenechala žádnou svobodu!

Ne aby někoho napadlo, že by si lidé mohli potraviny kupovat na trhu! Půlka lidí by přece neměla co jíst a umřela by hlady! Fuj!

Na povinném obuvním pojištění se taky náhle vybírá málo. Teda, ono se vybírá málo pořád, už léta. Ale teď už je to doopravdy jako hodně málo. Bude nutné stanovit, že nárok na nové boty nastává jednou za tři roky a zavést fixní daň pro lidi, kteří mají dvě nohy. Navíc je potřeba vymýšlet stále nové a nové účinné regulace, a tak najmeme pár desítek dalších úředníků. Úspory je potřeba dělat, ať to stojí, co to stojí. Aspoň vyrobíme tydlencty pracovní místa.

A ne aby někoho napadlo, že by si lidé mohli boty kupovat na trhu! Půlka lidí by chodila bosa, jako v Americe! Ještě že tenhlecten tvůj kapitalismus 19. století je už minulostí! Radši nárok na boty po třech letech než nic!

Je málo peněz na MHD. Jízdenky nemůžeme zdražovat moc a zase tak často, to by nám ubývali zákazníci. Je třeba vzít si peníze tak, aby obrana byla co nejtěžší (a zrušit MHD taky nemůžeme, ty koryta přece potřebujeme). Ano, zavedeme daň z bydlení blízko MHD!

A ne aby někoho napadlo, že by si lidé mohli přepravní služby kupovat na trhu! Nikdo by na to neměl! To jen takhle, když ti samí lidé dají různými cestami své peníze monopolnímu molochovi, tak na to náhle mají…

Reagovat