My chceme policejní stát!

Nad zprávou o plošné kontrole řidičů a aut na jižní spojce jsem se dost zhrozil. Nad diskusí pod článkem ještě víc. Oni to lidi fakt obhajují:

 • A každý den, náhodně po Praze i v ČR, v náhodnou hodinu, ale alespoň jedna taková akce denně.
  Mně taková kontrola nevadí a spatřuji v ní jakýsi smysl, tak nebude vadit ani jiným. A stejně by to na ty druhý mohlo dopadat častějc!
 • My slušný se klidně zkontrolovat necháme, my totiž nic šatně neděláme, tak se bát pokuty nemusíme.
  Pochopitelně – „argument“ slušní lidé se nemají čeho bát nesmí chybět. A je zajímavý, jak tohleto vždycky mluví v množným čísle a schovává se to za nějakou abstraktní skupinu „těch slušnejch“. PS: A pán také žije v iluzi, tak snad o ni někdy (s co nejmenšími škodami) přijde.
 • Naopak, tleskají tomu slušní lidé.
  Vsadím se, že jsem mnohem slušnější člověk než autor této věty (už jen proto, že nemohu nalézt zalíbení v tom, když je někdo jiný při cestě autem buzerován), ale rozhodně tomu netleskám. A nebudu tleskat ani tehdy, až budou dělat preventivní prohlídku u něj doma.
 • Řidič má dodržovat zákony a ne přemýšlet 
  To už ani nepotřebuje komentář :)
 • už to,že chytli těch pár ožralů a fetáků stojí za to,nerad bych se s takovým potkal na cestě,takový patří do lochu a ne jen ty ty ty od soudu
  Ano, zavřít ožralu s 0,25 promile v krvi, pořádek musí bejt! Tak nějak cítím, že bych se na silnici radši potkal s běžným opilcem, než individuem, které nedokáže sepsat ani jednoduchou větu. I tak ovšem neprosazuji namátkou prováděné testy inteligence a sebrání řidičáku / vězení / popravu pro ty, kteří neprojdou.
 • Kdyby se takové akce dělaly denně na pěti místech, měli bychom za pár let silnice hladké jako dětskou prdelku.
  Těžko říct, zda je to jen mladická naivita, nebo spíš intelektuální nedostatečnost, ze které už dotyčný jen tak nevyroste…

Myslím si, že kdyby se objevila zpráva, že policie zastřelila namátkou vybrané lidi, přičemž každý stopadesátý z nich by měl v sobě detekovatelné stopy po marihuaně, tak se určití lidé budou radovat (pokud se to nestane jim nebo jejich blízkým, pochopitelně – což ovšem nehrozí – oni jsou přece ti slušní).

Mým ideálem je ovšem opak: stav, kdy policie nesmí zastavit auto, aniž by měla nějaké konkrétní podezření (stejně jako vám jen tak nemůže vlézt do bytu). A ano, jsou na světě země, kde to tak funguje.

Když je lid tolik pro, proč tedy třeba neuzavřít chodník a neprolustrovat všechny nebožáky, kterým se zrovna poštěstilo tam v danou dobu procházet?

Proč neudělat plošnou kontrolu nějaké ulice, kdy by hrdinná policie prolezla všechny domy a byty a pak se šla pochlubit do nějakého plátku pro dementy, kolik se tam toho našlo? A že by toho bylo!

Chápu, že i zde by se našli idioti, kteří by si blahem pomlaskávali a nechali si nadšeně i nahlédnout do zadku, že tam fakt žádnou drogu (nebo cokoliv jiného, aktuálně moudrým státem zakázaného) neschovávají, ale snad bych jich bylo aspoň o něco méně, než když to dopadne jen na ty „blbý auta“. Ach jo.

2 komentáře

Lafi

A to máme černé na bílém presumpci neviny. To jsou paradoxy :(

Taky mám dojem, že lidé v téhle zemi jsou zvláštním způsobem masochisté.

Hans

Někteří určitě, vesměs ale přejí to zlé jiným, často v domnění, že oni sami jsou přece (po)slušní, a tedy jim nic nehrozí.

Presumpce neviny je za významné pomoci médií stále více považována za jakousi „fintu“, která má chránit „ty hajzly“ (něco jako třeba tzv. osoba blízká).

Reagovat