Mohla to být skvělá obchodní příležitost

Hysteričtí Němci se chtějí zbavit jaderných elektráren. Zřejmě jim hrozí silná zemětřesení a tsunami, když už je „děsí“ ta Fukušima.

Myslím, že to mohla být skvělá příležitost. Kdybychom byli suverénní země a měli skutečně pravicovou vládu, mohla by rychle liberalizovat výrobu a trh s energií. Nevěřím, že by soukromí investoři nebyli schopni během jedenácti let postavit několik jaderných elektráren, třeba hned při hranicích s Německem. Jistě by se nějak i dohodli s okolními obcemi (nebo přímo obyvateli), aby z toho něco měli i oni.

Bylo by samozřejmě nutné dodržovat bezpečnostní pravidla; ostatně – sami investoři by jistě nechtěli dávat miliardy do nekvalitní elektrárny, která by jim pak bouchla a nic nevydělala.

A od roku 2022, než by Němci čekali na sluníčko a větříček a na televizi se dívali při svíčkách, by od nás mohli levně a stabilně odebírat elektřinu.

To by bylo pracovních příležitostí, to by byla podpora ekonomiky. Jen by z toho nekoukalo moc malých domů, nebylo by co přerozdělovat a ostatně, ani tu pravicovou vládu nemáme (a suverenitu už vůbec ne).

Reagovat