Milí Babišovi voliči,

moc z vás to tu asi nečte, ale kdyby třeba aspoň jeden se našel, který se nad tímhle zamyslí, mělo by to asi smysl.

Ve schránkách se vám touto dobou postupně objevuje „osobní dopis“ od vašeho vůdce, který tam varuje před zlými koalicemi (*), o kterých tam píše různé bláboly (to ostatně i o sobě, jako že třeba snížil nějaký dluh). Je jedno, jestli tomuhle věříte, o to teď nejde.

Babiš vám v dopise slibuje, jak se za vás bude rvát a jak vás před těmi ošklivými koalicemi ochrání. Tomu asi věříte, to vypadá jako jeden z hlavních důvodů, proč ho volit.

(Pomíjím, že se Babiš až dosud vždy rval jen o sebe, o svůj byznys, o výhody na něčí úkor, o veřejné peníze, o svoje znovuzvolení a postupně i to, aby nešel sedět. Nikdy nic jiného nedělal. Ale rozumím, že to někomu nevadí, jiným to dokonce imponuje a asi jsou i tací, co to nevidí anebo se snad domnívají, že vykonal i něco pro ně.)

Jde mi o něco jiného, podle mě zásadního: Než být v opozici, to radši v politice skončím, řekl dnes Babiš. Pokud poptáváte někoho, kdo „se za vás bude rvát“, není trochu blbý, že s tím klidně hned po volbách sekne, když se nedostane do požadované funkce? Když jsou ty koalice tak zlé, není naopak velmi důležité rvát se za vás i z opozice?

Nemělo by vám to vadit? Bral bych jako velmi rizikové volit někoho, kdo ještě před volbami řekne, že moje zájmy vlastně ani klidně zastupovat nemusí a že mu jde jen o to, aby byl ve vládě.

(*) Zajímavé, že třeba komunisti nebo SPD mu nevadí, asi je bere jako spojence, nebo se jich tolik nebojí.

2 komentáře

Alig

Babiš mi během svého funkčního období coby státnímu zaměstnanci zvedl plat o téměř 100 procent (na jednou tolik). Po chvíli vlády jiného člověka jsem s platem de facto zpátky u původní kupní síly. Asi souhra blbých náhod…..

Hans

Gratuluji, tak snad to aspoň dal ze svého.

PS: A ano, pokud se určitým skupinám lidí divoce zvedají platy jen proto, že nějaký populista potřebuje být oblíbený a není to v ekonomice podloženo ničím dalším, je logické, že si za to koupí pořád to samé. (A třeba na zběsilé navyšování důchodů, ve kterém pokračuje z podobných důvodů i tato vláda, mám názor stejný.)

Reagovat