Magické dvě třetiny

Vypadá to, že se mi zase potvrdil můj odhad, kolik je v naší republice lidí hloupých, nepřemýšlejících a nechápajících principy fungování společnosti a chodu života. Jsou to zhruba dve třetiny. Ono to není zase tak strašné (respektive dá se to čekat), ale možná je jich ještě o něco víc.

Vzpomněl jsem si, kolik lidí vloni podle podobného průzkumu volalo po tom, že práci má lidem hledat stát. Byly to také dvě třetiny. Z toho pramení i ona moje obava, že těch hloupých lidí je ještě o něco více, protože pro každé kritérium blbosti získáme zhruba ty zmíněné dvě třetiny, ale sjednocení těchto množin může být o něco větší.

Nic to ale nemění na tom, že tu máme přinejmenším dvě třetiny lidí, kteří nad sebou chtějí silnou ruku státu, chtějí, aby někdo jasně určil, co se má dělat, nechce se jim přemýšlet a převzít zodpovědnost za své životy a chování.

Bohužel jich neubývá; a budou-li se plnit jejich přání a stát bude vydávat zákony chránící lidi před jejich vlastní blbostí, bude jich naopak přibývat. No ale venku je krásné předjaří, sluníčko svítí a tak se nenechám ovládnout pochmurnými myšlenkami, kam spějeme.

1 komentář

Reagovat