Krátce o povinném očkování

Škandál! Svobodní jsou proti povinnému očkování, i když experti a data jsou jednoznačně pro (jak jsem se dočetl).

Ještě že tak – strana se jmenuje Strana svobodných občanů a svobodný občan si o sobě rozhoduje sám. Kdyby se jmenovali Strana expertů a dat za řízení lidských životů a nastolování všeobecného dobra, prostor pro údiv bych tu viděl.

Experti přece předloží data a lidi se ještě rádi rozhodnou nechat naočkovat, ne? A jestli ne, musí se holt víc snažit, jestli chtějí to dobro zavést.

Kromě toho, experti a jednoznačná data jsou jistě na cokoliv. S trochou snahy by šlo zrušit volby coby „zbytečné“. Jen mám pocit, že když tu byl obdobný systém, moc k žití to nebylo…

5 komentářů

jenicek

Co říká toxikolog:

http://pouzar.blog.respekt.ihned.cz/c1-61704170-ockovani-jako-manipulativni-ideologie

Ale asi nebude pro Hylše ten správnej Expert :-)

Hans

Já na druhou stranu ani moc nechápu tu protiočkovací hysterii.

Spíš mi jde o to, že má-li někdo – třeba expert – nutkání lidem něco nařizovat (protože to považuje za prospěšné – a třeba to skutečně prospěšné je) – měl by je radši argumenty / informacemi přesvědčit, proč by to měli dobrovolně udělat.

(Primárně mi ale v článku šlo o to, proč se proboha někdo diví, že strana, které jde o svobodu, nechce centrálně nařizovat „dobro“.)

jenicek

Pouzarův článek není ani hysterický, ani protiočkovací.

Chtěl najít důkazy neškodnosti hliníku jako adjuvans ve vakcínách a nic solidního nenašel. To jsou ta údajně „vědecká data“, v medicíně běžná situace.

Ale děti očkovat nechal, protože považuje nemoci za větší riziko než ten hliník.

Zato našel jak „argumentuje“ očkovací lobby…

Hans

Souhlasím, nemyslel jsem zrovna odkazovaný text. Zároveň musím uznat, že hysterie proočkovací, kterou jsem zažil včera, to bylo taky silné kafe :)

jenicek

Jenže Pouzarův text není ani hysterický, ani protiočkovací. A je přesně o tom „expertním“ (v uvozovkách, protože další dimenzí toho článku je, jak se to má s onou „expertností“ a „vědeckými fakty“) nutkání lidem něco nařizovat.

A další zdroj na téma „experti“ je Thonas Sowell The Vision of the Anointed.

Reagovat