Komouš mi chce organizovat život

„Komunisté dokážou lépe organizovat práci pro lidi a lépe organizovat jejich život,“ uvedl Filip.

Kruciprdel, co to zase je? Jak si někdo může dovolit chtít mi organizovat život? A jak může naopak někdo organizaci svého života vyžadovat a cítit se svéprávný a nestydět se za sebe?

Co to znamená lépe organizovat práci pro lidi? Když to tak dobře umí, tak ať si založí firmu a ty lidi zaměstnávají. Bude-li to skutečně fungovat, spokojení budou přece všichni. Pekař taky nechodí do voleb s tím, že by teda jako pekl rohlíky, tak mě volte a uvidíte. Prostě je rovnou peče.

Ty příklady taky stojí za to. V Číně sice existuje komunistické společenské uspořádání, ale uspořádáním ekonomickým je kapitalismus tak tvrdý, že si to u nás jen málokdo umí představit. O vietnamských úspěších toho moc nevím, tak mi musí vystačit fakt, že je mnohem víc Vietnamců u nás než Čechů ve Vietnamu, takže to asi kdovíjaký zázrak nebude. No a Venezuela snad komentář ani nepotřebuje. Standardní levicový politik Chávez, kterého obdivoval už i Paroubek, zvládá zejména znárodňování a umlčování svých odpůrců. Občanům organizuje práci i život tak dobře, že proti němu masově demonstrují. A co Kuba a KLDR? Na ty soudruh Falmer nějak zapomněl.

Plky rozumbrady Filipa připomínají situaci, kdy by ředitel Českých drah vykládal o efektivním vynakládání vložených prostředků a ukazoval, že díky tomu máme nejmodernější železnice na světě. Senilní publikum, které ještě nikdy nejelo vlakem, by mu nadšeně aplaudovalo.

Reagovat