Kdo dnes ještě může volit ČSSD?

Chápal jsem to trochu v roce 1998, o něco míň v roce 2002, o hodně míň v roce 2006 a dnes to nechápu vůbec.

Z relativně soudného Zemana se přes Špidlu a Grosse strana propadla až k psychopatické ultralevici Paroubka a Ratha.

Předvolebních akcí strany se účastní jen důchodci (nikdo jiný na to nemá čas), semtam se staví nějaký bezdomovec na klobásu a vycení zkažený chrup na fotografa. Pokud jdete kolem a neprojevíte dostatečné nadšení z prožírání půjčených peněz, socialistický elektorát vás přetáhne holí a ještě si bere do úst vaší rodinu, o které nic neví. Škoda – tito senioři asi nic neslyšeli o tom, že jejich příjmy se nezvýší, když budou utlačovat ty, kteří jim je generují.

Oranžové billboardy míněné vážně v podstatě nelze rozeznat od těch parodovaných konkurencí – obě skupiny nabízejí sliby z podobné kategorie realizovatelnosti.

Kde se tedy bere těch 30 % údajných voličů? Nebo to je jen setrvačnost průzkumů a realita bude poloviční?

Jsou to lidé, kteří by rádi projídali zisky ČEZu? A oni nevědí, že cca 70 % ČEZu vlastní stát a tedy stejný podíl z jeho zisků již do státního rozpočtu jde? A že ke zbytku se soudruzi legálně jen tak nedostanou?

Jsou to lidé, kteří by chtěli „lépe“ regulovat ceny energií? Domnívají se snad, že levnou elektroniku, oblečení a jídlo máme díky tomu, že v těchto odvětvích stát nejprve nařídil monopol a pak ho chytře reguloval?

Chtějí tito lidé lepší budoucnost pro své děti? Chtějí jí dosáhnout zadlužováním a placením horentních úroků (jejich výše se již dnes blíží ke stovce miliard ročně).

Chtějí vyšší zdanění „těch nejbohatších? A jsou ochotni věřit tomu, že nejbohatší lidé jsou zaměstnaní a platí daň z příjmu fyzických osob? A nedělá se jim špatně z myšlenky nárokovat si cizí peníze? A vůbec, mámo, vždyť to ti hajzli museli nakrást, i já bych musel krást, abych měl víc peněz, tak s nima musí někdo zatočit!

Požadují zdravotnictví zdarma? Ale zdravotnictví nikde samo od sebe neleží, takže zdarma být nemůže a maximálně za tím zase stojí myšlenka ať platí někdo jiný.

Jsou proti výpovědi bez udání důvodu? Tomu obzvlášť nerozumím. Je-li pro firmu zaměstnanec přínosem, proč ho vyhazovat? A pokud není, tak proč ho zaměstnávat? Opravdu nám bude lépe s umělou přezaměstnaností?

Znáte někdo nějakého voliče ČSSD? Dokáže vysvětlit, proč to dělá?

Reagovat