Fischer na Hrad!

Fischer má velké předpoklady vyhrát prezidentské volby.

Nikdo sice nezná jeho názory a o jeho skutečných zájmech se lze jen dohadovat, ale to vůbec nevadí, protože v rámci demokracie se všeobecným rovným volebním právem vyhrává volby něco úplně jiného.

Fischer je totiž slušný člověk. A to proto, že to jednak tvrdí sám, a jednak to o něm tvrdí média. Stejně mi připadá absurdní, jak rychle se úředník, kterého ještě před pár lety nikdo neznal, stane miláčkem kulturně mediální fronty (a tím i lidu) – a to jen proto, že rok a kousek řídil úřednickou vládu, kterou sice nikdo nezvolil, ale zato nás zadlužila jen o trošku více než vláda předchozí, tedy se jednalo o vládu velmi úspornou. No ale budiž, třeba je to fakt slušný člověk a jen já, věčný pochybovač, to nepoznám a pořád bych se na něco vyptával.

Další nutný předpoklad k masové popularitě je i víra v to, že Fischer přinese tuhlenctu změnu. Změnu v různých podobách volí lidé už asi 15 let a vždycky se ta politika skutečně změní – je o něco horší, než byla předtím.

Podivná (až téměř komická) mi přijde i jeho kampaň. Fischer oznámil, jak ji bude financovat ze svých prostředků, a tak na nás všude koukají billboardy zakoupené z úspor celoživotního úředníka.

Hesla, jako „první krok ke změně“ tomu dodávají šťávu. Neměl ten první krok udělat, když byl tím premiérem? V této funkci to bývalo šlo zcela jistě i lépe než coby prezident.

Včera jsem někde zahlédl snad ještě lepší „slovo, které platí“. Vzpomněl jsem si na pár rozhovorů s Fischerem, které měly jedno společné: dar mluvit hodně dlouho a nic neříct, natož nějakou konkrétní myšlenku nebo názor. Jeho odpovědi v podstatě na všechno jsou velmi neurčité a prakticky vždy připouštějí cokoliv. Takové „slovo“ platí velmi jednoduše, to ano.

Zkrátka – tomuto člověku skutečně důvěřovat nemohu. 

3 komentáře

krnos

„Dar mluvit hodně dlouho a nic neříct“ – tak to bude žák Milouše Jakeše. Billboardy jsem neviděl, ale čekám, že zmerčím ještě ono oblíbené a nápadité „společně proti korupci“.

Real

souhlasim!

Reagovat