Dobrý nápad, ale zneužili ho…

Myslím, že jedno z největších nebezpečí představují lidé, kteří obhajují nějaké svinstvo tím, že samotné svinstvo bylo vlastně fajn, akorát ho zlí lidé zneužili.

Tak třeba můžeme už léta číst, jak je komunismus báječný nápad, ale jak ho u nás ti komunisté zneužili. Kdybychom to zkusili znova, určitě to dopadne lépe. Škoda, že lidem zastávajícím podobné názory nějak uniká, že podobně dopadl zatím každý pokus o komunismus na celém světě.

Aktuálně teď pravila Chalupa, že státní podpora solární energie byl dobrý nápad, akorát ho voni “brutálně“ zneužili. Do prdele, když stát zaručí výkup určité energie za takové ceny, že se na solární panely bohatě vyplatí svítit zářivkama, tak bychom museli žít v ideálním světě plném svatých, aby to nikdo nezneužil.

Skutečný průser začal pochopitelně už tehdy, když stát začal solární energii podporovat. Stát umí něco podporovat pouze na úkor něčeho (a někoho) jiného. A právě to je svinstvo a naprosto nic na tom nezmění, že to bylo v „zájmu ekologie“ (i kdyby to odpovídalo realitě, což myslím nebyl tento případ).

Kdyby lidem teď náhodou došlo, jaký je nesmysl, když stát v nějakém odvětví zaručuje ceny, byl by to ještě docela dobře investovaný bilion korun. Ale tomu nevěřím.

Takže asi jediné, co si za naše značné peníze můžete užít, je třeba kochání se rozsáhlými sídly tzv. solárních carů, k vidění jsou třeba v Moravanech u Brna.

Jinak seznam, komu přefakturovávat zvýšené náklady na elektřinu, najdete zde. Čtení je povinné zejména pro ty, kdo ještě pořád věří, jak hodní strýčkové a tetičky od socanů a komunistů pro nás chtějí levnou energii a vůbec všechno. A ještě další zajímavý článek na toto téma, s popisem podezřelých pozměňovacích návrhů od horlivých levicových poslanců.

4 komentáře

v6ak

Ona je hlavně dost tenká hranice mezi využitím a zneužitím. Já teda neumím solárníky rozdělit do svou skupin na ty, kdo to využili, a na ty, kdo to už zneužili. Aneb motivuj někoho ziskem a pak se div, že byl motivován ziskem.

Chci hlavně říct, že „žít v ideálním světě plném svatých, aby to nikdo nezneužil“ není postačující podmínka. Pokud budu vypouštět falešné informace, jak jsou solární panely důležité, pak se není čemu divit… A nemusím na to jít přes peníze.

Jinak někdy by se ještě dalo věřit tomu, že šlo původně o _dobře myšlený_ (a nikoli dobrý) nápad. Ne vždy, ale

Lafi

Příčinu vidím v našem, mnohdy tichém, souhlasu s tím, jak si naši politici takovými způsoby mohou beztrestně hrát na spasitele. Lidem, kteří tu ránu mimochodem chtě nechtě zaplatí, je to asi jedno. Je nesmyslné pátrat kdo, proč a jakým způsobem to či ono zneužil, příčina je v možnosti politiků dělat taková rozhodnutí.

Tomáš Fiala

Ale já nesouhlasím. Nesouhlasím nejen potichu, ale od samého počátku i nahlas. Od těch samých lidí, kteří teď prskají na solárbarony, jsem mnohokrát dostal vynadáno, že mi nejde o planetu a chci ji zničit. Proto jsem se z tohoto společenství sám vyloučil. Přestal jsem být jeho členem. Přestal jsem ho, pokud to jen je možné, financovat. Jsem svobodný svéprávný člověk, který nepotřebuje nad svým životem vládce. Nepotřebuje ani žádného jiného panáka v Praze nebo Bruseli, který aniž by mě kdy v životě viděl a vůbec věděl o mé existenci, ví však dostatečně přesně, jak zorganizovat můj život tak, aby byl blažený. Panáci a jejich kámoši budou za naše peníze žrát a mlaskat tak dlouho, dokud jim je budeme na to dávat. Jen hlupák může spílat gamblerovi za to, že spoustu peněz, které mu dává pravidelně plnými hrstmi, prohýří ten blázen se svými kamarády v nejbližší herně…

sumlik

Pokud máte zájem, našel jsem hodně zajímavý článek. http://www.nechcemekomunisty.cz/ Tady jde vidět že komunismus nefungoval a fungovat ani nebude! Tak se prosím k tomu tak postavme a jdeme volit ty správné strany.

Reagovat