Cestovní ruch pro všechny

Stát má asi moc peněz, jinak si to fakt nedovedu vysvětlit. Pak by si jich ale neměl tolik půjčovat nebo by mi mohl snížit daně.

Cílem programu s názvem „Cestovní ruch pro všechny“ je mimo jiné dát možnost cestovat i těm lidem, kteří nemají dostatek peněz nebo jsou jinak omezeni.

To snad už ani není možné. Na co všechno by ještě měli lidé mít nárok, aniž by si na to museli vydělat? Skutečně toto má být úloha státu? Pokud ano, tak ať zbankrotuje co nejdříve, už je to fakt potřeba.

9 komentářů

Lafi

Tako to je mazec, Kocourkov hadr. Nerad to píšu, ale do náruče socialismu přímo utíkáme. Jen netuším, jak tohle může dopadnout.

CR

Nejde o to, že si na to nevydělají, ale stát je musí podpořit, lidé se musí vzdělávat, a kdo na to má jede sám (lidé si ani neuvědomují kolik zkušeností a nových vědomostí si přivezou ze zahraničí- třeba), kdo ne a nemá tu možnost kulturního rozvoje a nahlédnutí do jiných zemí a kultur světa musí mu někdo pomoci. Stát to nedělá proto, aby se jeli k moři čvachtat….ale proto, aby poznali něco jiného a získané poznatky využili v budoucnu, pro stát. Já sama jsem se díky cestovnímu ruchu naučila, že odpadky patří do koše, není člověk, který by něco na zem neupustil- cíleně. Jinde to lidé ani neznají a pořád to háží tam kam to patří- a všude je čisto, krásně a to člověka určitě nakopne. Musíte si uvědomit tu zpětnou vazbu. Stát usiluje o vzdělané lidi. Ať už mají peníze či ne. Jiná stránka pohledu, že?

Hans

No vidíte, já taky rád sbírávám nové vědomosti a zkušenosti v zahraničí… A kdyby mi stát nenařizoval odvádět mu nějakých 60-70 % procent svých příjmů, činil bych tak jistě v mnohem větší míře.

Své získané poznatky chci v budoucnu pro stát využívat co možná nejméně, neboť on s nimi nakládá velmi nemravně.

„kdo nemá tu možnost kulturního rozvoje a nahlédnutí do jiných zemí a kultur světa, musí mu někdo pomoci“

Skutečně musí? A proč? Kdo to stanoví? Proboha, kde se pořád berou lidé, kteří se domnívají, že jim na něco musím přispívat… Nemělo by to být raději tak, že jim můžu přispět, když to budu považovat za vhodné a užitečné?

„Stát usiluje o vzdělané lidi.“

Já takový pocit nemám. Ostatně, stát by byl proti sobě. Se vzdělanými lidmi se hůře manipuluje než s masou ovcí. Různé snahy typu státní maturity nebo neexistence školného budiž pro můj názor podpůrnými argumenty…

CR

každý má svůj názor….

CR

a jsme demokracie tak proc ho neprojevit…..ach to bude tim ze jsme tady nekym povazovani za stado ovci! A pomahat se ma tem lidem ktere nepotkalo takove stesti a nejsou normalni jako my(at uz telesne ci mentalne).Loučím se.

Nashledanou

Hans

Nemám nic proti vaším ctěným názorům, a nejlepším důkazem pro to budiž fakt, že vám umožňuji je publikovat na mém serveru.

Nicméně mám za to, že pokud něčí názor „prorůstá“ až do mé peněženky (aniž bych s tím souhlasil), už se o pouhý názor nejedná (stejně jako není „názor“ někoho okrást nebo zabít na ulici). To je zase názor můj.

Že se má pomáhat potřebným lidem, je samozřejmě pravda a nikdy jsem netvrdil nic jiného. Ale je velký rozdíl mezi pomáhat a mluvit o pomáhání nebo toto pomáhání organizovat z ukradených peněz. Z cizího by uměl rozdávat každý (a ještě se u toho tvářit jako solidární člověk hodný cti).

Ostatně, o skutečné solidaritě jsem kdysi taky něco sepsal: http://www.hansuv.net/2009/08/24/proc-opovrhuji-levicovymi-politiky/

Ale k původnímu tématu tohoto článku: dejte mi sem odkaz na nějakou nadaci, která organizuje pro potřebné zkušenostní a kulturně obohacující pobyty v zahraničí, a já jim ihned pošlu 1000 Kč.

PS: Ani ty ovce jste na sebe nemusela vztahovat, nebyl k tomu žádný důvod :-)

Hans

http://ekonomika.idnes.cz/nemate-na-dovolenou-komisar-ma-napad-prispeje-vam-unie-ppj-/eko_euro.asp?c=A100422_1373015_eko_euro_vem

„Pokud by návrh uspěl, měli by v první fázi jezdit seveřané na jih a naopak jižané na sever.“

Kdo ví, kam pojedeme my, středoevpropané? Snad to brzy nějaký moudrý úředník rozhodne, jsem napjatý.

Ale je fajn, že EU má stamiliony EUR na naplňování „práva člověka na turistiku“.

Je taky fajn mít dobrý pocit z toho, že těm méně šťastným se musí pomoci. Já bych své peníze utratil určitě mnohem hloupěji. Ještě že na mě moudré oko úředníkovo tak bedlivě dohlíží.

Lone Star

„Kdo ví, kam pojedeme my, středoevpropané?“

já bych představu měl, ale stydím se ji veřejně publikovat :-D

Hans

Ale jen publikuj… já to tuším a aspoň mohu zodpovědně prohlásit, že už jsme na cestě :)

Reagovat