Zabraňte návratu ODS I.: Už žádné snižování přídavků na děti!

Milé děti, v tomto mini-seriálu si rozebereme současné oranžové předvolební billboardy a ukážeme si, co by splnění těchto na první pohled líbivých slibů přineslo.

Chápu sice, že je to marné, neboť kdo to bude číst, tak to stejně už ví, a kdo to neví, tak si to stejně nepřečte nebo nepochopí. Jenže už Werich říkal, že nad lidskou blbostí nelze nikdy zcela vyhrát, ale přesto se nesmí přestat bojovat.

Ale teď k tématu. Nevím sice, zda ODS skutečně přídavky na děti snižovala, ale řekněme, že ano (to není tématem tohoto článku). Pomiňme také, že o výši našich přídavků opravdu nerozhoduje evropský parlament, do kterého budou tyto volby (levicového voliče nelze přece myšlenkově přetěžovat).

Zabraňte návratu ODS: už žádné snižování přídavků na děti

Vrátíme přídavky na děti!

Najednou už soudruzi hovoří, jako by zlá ODS ty přídavky nejen snížila, ale dokonce zcela zrušila! Fuj.

Aby stát mohl dát přídavky nějakému dítěti, musí ty peníze nejprve někde vzít. Dále k tomu musí připočítat náklady na jejich výběr a přerozdělení. Semtam navíc někomu zůstane něco za nehty. Buďme optimisté a řekněme, že k dítěti se nakonec dostane 60 % peněz pro něj vybraných.

Kdyby ty prachy raději rodičům nechali, může se využít celých 100 %. A navíc se nebude uměle vytvářet situace, kdy mít hodně dětí je pro některé skupiny lidí finančně velmi výhodné, byť následná kvalita jejich výchovy je nevalná. Přirozeně by se tak začal řešit jeden velký problém, který u nás dost lidí trápí…

Trváme na vzdělání bez školného!

Proč třeba netrvají na tom, aby bylo zdarma i jídlo a oblečení, to přece také každý potřebuje a všichni jsme lidi, no ne, soudruzi? Vzdělání je investice, která se může nebo nemusí vyplatit. Nyní je zdarma a pro značné množství lidí slouží pouze k vyplnění času mezi střední školou a důchodem (viz zejména různé obskurní obory typu gender studies, politologie apod.).

Je s podivem, že i dost lidí, kteří uznávají, že by se jim investice do školného vrátila, trvají na státním financování (kdy jim pak stát ukradne na daních značně víc, než by je stálo školné).

Žádáme zavedení novomanželských půjček!

Ač sám novomanžel, nepovažuji to za jakýsi nárok na státem definovanou půjčku. Proč taky?

Žádáme zavedení programu výstavby malometrážních startovacích bytů!

Ach jo. Nebýt tohodle přebujelého státního sociálna a souvisejícího daňového okrádání obyvatel, kdo by potřeboval podobné vymoženosti? Aneb: Socialista je člověk, který vám slíbí pomoci řešit váš problém, do kterého byste se ovšem nikdy nedostali, nebýt právě toho socialisty…

Zvýšíme rodičovský příspěvek!

Zde opět platí už mnohokrát řečené: na co brát lidem peníze a pak je (některým a částečně) vracet, když je možné jim je rovnou nechat…

Souhrnně lze říci, že z realizace těchto slibů by žilo výhradně úřednictvo, které by toho mělo zase o trochu více k přerozdělování. No a samozřejmě Paroubek a spol., kterého podobné populistické sliby vynášejí k výnosným korytům. My ostatní z toho budeme mít hovno, protože víme, že přerozdělování vede k plýtvání a plýtvání k chudobě.

Zkrátka, je to celé takové typicky levicové a populistické: tohle zaplatíme, támhle dáme peníze, přispějeme, podpoříme. Ale už ne, kde na to vezmeme. A když ano, tak si přece půjčíme, nebo okrademe ty schopnější.

Což je ale cesta do pekel: z morálního hlediska není žádný rozdíl v tom, když mě dvojice poněkud jednodušších lidí přehlasuje ve volbách a zvýší mi daně a nebo „přehlasuje-li“ mě večer na ulici a ty peníze mi rovnou vezme…

8 komentářů

Lone Star

a bude hůř – populistický útok na nemyslící blbce (pardon, na potenciální voliče ČSSD) pokračuje:

http://domaci.ihned.cz/c1-37253250-paroubek-rekl-cim-chce-vyhrat-podzimni-volby-hitem-bude-13-duchod

Hans

No jo, s. Paroubek si všiml, kdo že to nejvíc chodí na jeho předvolební meetingy a hned ví, na koho se zaměřit. Vypadá to, že mainstreamem tentokrát nebudou nezaměstnaní ani chudé matky s dětmi, ale důchodci.

Je škoda, že se opět nezaměří na lidi hodnoty vytvářející, ale aspoň by ty dědky a báby mohl přetáhnout komančům (ale ono je to vlastně jedno, jsou to jedni velcí „my“).

Mimochodem, líbí se mi důchodci, kteří srdnatě hájí socialistické ideály na vaječných turné velkého Vůdce a rozhořčeně trhají protestní transparenty typu „nezadlužujte nás, proboha už“. Vskutku sůl této země…

Lone Star

postřeh z jiné diskuse:

„Docela by me zajimalo, kolik lidi z 1000 povazuje za spravne a bylo by ochotno prijit k uplne cizimu cloveku, se kterym nema nic spolecneho a je zjevne bohatsi nez oni, a rict mu : Jsi bohatsi nez ja, mel bys mi dat ze sveho 500 korun.

A kolik to povazuje za nespravne ci volovinu, ale naprosto jasne podporuji ci vyzaduji prerozdeleni penez pomoci progresivnich dani pro bohatsi od prostrednika – vlady( stranickeho programu).“

Sety

Omlouvam se asi za špatně vyplněná políčka ale nějak sem nepochopil kam se mám podepsat a kam dát předmět příspěvku :-) Jinak důvod proč píšu. S obsahem článku více méně souhlasím. Snad jedině, když autor jmenuje politologii za obskurní obor. Proti tomuto se musím ohradit. Co vás k tomu vedlo, že to takto hanlivě označujete? Já ten obor studuji a rozhodně nevidím důvod očerňovat něco o čem nemám ani zdaleka páru, asi jako vy o politologii. Je to zavedená humanitní věda, jako sociologie, psychologie či jiné.

Hans

Za obskurní si dovoluji označovat studijní obory, jejichž absolvent si s velmi vysokou pravděpodobností ve svém životě nevydělá ani korunu prací, za kterou by ho někdo dobrovolně platil (samozřejmě za předpokladu, že bude dělat to, co vystudoval).

Pravda, u politologů si zájem o jejich práci ještě jakžtakž představit dokážu; asi jsem se jen nechal příliš unést vzpomínkou na zeleného Lišku: http://www.hansuv.net/2007/11/28/jak-se-stat-ministrem/

Zkrátka, chtěl jsem jen naznačit, že se domnívám, že pokud by se za VŠ platilo, tak by podobné obory studovalo výrazně méně lidí. Zároveň by se tím vyřešilo dumání některých lidí typu „jak to udělat, aby lidi studovali to, co je reálně potřeba“…

K4my

příště než se vrhneš do rozumování nad přerozdělováním peněz, se zamysli nad sebou, zda dostatečně dobře chápeš pojem „Hospodárnost“, která snad ve všech bodech tvého bologu dokáže zastoupit pozici zvanou odpověď… Peníze jsou, jen ne tam kde by měly být. Na druhou stranu, i ty, člověk studovaný, by jsi mohl vědět, že peníze se nevytrácejí, pouze zmrazují (na účtech cizích), ty se následně buď zhodnocují nebo znehodnocují, a nebo se vypustí do éteru, kde se stejně v určitém procentu vrátí zpět do kasy… Když tak odborně obhajuješ pravicový systém hospodárnosti, ukaž mi jedinou významnou událost, kde bylo z penězi vynaloženo efektivně… Pak totiž zjistíš, kde na to a co vzít! Politika v ČR je v plenkách, a proti západním imperialistickým zemím je v prachsprostém počátku, kde politik nedokáže objektivně říct, co je jeho posláním…. Říkej si co chceš, ale i přes to, že nejsem zrovna levicově smýšlející, musím uznat, že bez jistých umělých regulacích (jako mohou být i vyšší daně pro bohatší) to prostě nepůjde. My si nemůžeme dovolit to co v zahraničí…. Obvzlášť mladí a pitomí vůbec netuší proti čemu bojují, ikdyž křivdil bych, spíše neví co tím chtějí získat a hlavně JAK!..

PS: to jen lehké OT… Jak totiž sleduji, náhodou jsem narazil na značně neobjektivní portál ;-) demagogické tlachání o věcech kusých, s obrovským nádechem zaujatosti a stranickosti… Takhle se k demokratickému státu nedopracujeme…. Výhledově snad možná do roku 2100.

K4my

číst vaše komentáře je opravdu k zamyšlení, kde kdo kdy mohl zanechat zdravý rozum…

V budoucnu se počet nepracujících- tedy i důchodců zvedne. Prostě fakt, který nejde zastavit, a tudíž bojovat proti těmto skupinám je sebevražda! Pokud neberete tuto skupinu jako podstatnou, šlapete po demokratických prvcích. Ze dne na den se z vás může stát mrzák, pak se Vám jen budu smát, a označovat vás za sociální případy… S takovou absolutní ignoracií vůči ostatním se málokdy setkávám, opravdu jen na fanklubech ODS… PS: důchody bude řešit důchodová reforma, která přijít musí, nicméně měli by jste se vzchopit a do té doby všechny důchodce vyzabíjet, oni už na peníze mít nebudou, přitom na to možnosti jsou ;-) Vaše asociální cítění, z vás pomalu dělá fašisty, ale opravdu! Za to co pro Vás ti lidé udělali, vzhledem k tomu že mnozí důchodci mají i lepší přehled v politice než vy, tím tuplem toleruji starší a s respektem A NEPOVAŽUJI se za něco víc, vzhledem k tomu, že na ně pracuji. Ostatně dále pište takové nechutné komentáře, dost to o Vás vypovídá…

Hans

A jé. „Zamysli se nad sebou“, „demagogické tlachání“, „budu se vám smát“, „dost to o vás vypovídá“… Už chybí snad jen „je mi autora článku líto“ a vzpomínal bych, kde já už o podobných syndromech četl :-)

Ale zkusím to popořadě:

„Peníze jsou, jen ne tam, kde by měly být.“

A kde by měly být? Existuje na to nějaká univerzální pravda? Pan Novák si třeba může myslet, že by měly být peníze na sportovní aktivity dětí, pan Novotný třeba zase to, že by měly být peníze na domy s pečovací službou pro důchodce. Oba mají svým způsobem pravdu. Zastávám názor, že předně peníze mají být tam, kde si je někdo umí vydělat (což sice není zcela ideální, ale nic lepšího zatím nikdo nevymyslel). Pokud chci, aby byly peníze i někde jinde, nejlépe tomu pomůžu tak, že tam nějaké _své_ peníze _dobrovolně_ dám.

(Ano, řada lidí si myslí, že na charitu by se potřebné množství peněz dobrovolně nesešlo a prosazují jejich nedobrovolné vybírání (daně). Považuji to jen za aplikaci pravidla „podle sebe soudím tebe“.)

„ukaž mi jedinou významnou událost, kde bylo z penězi vynaloženo efektivně“

Tisíce investic firem, díky kterým firma následně rostla, nabírala lidi a zvyšovala jim životní úroveň? Nebo jsem to pochopil špatně a muselo to být z politiky? :-)

„náhodou jsem narazil na značně neobjektivní portál“

Pokud myslíte tento skromný web, nenarazil jste dokonce ani na žádný portál, ale o moje soukromé zápisky, ke kterým jsem shodou okolností povolil veřejný přístup.

Nesnažím se dosáhnout objektivity a politické korektnosti (ve smyslu – teď jsem napsal o korupci člena ČSSD, tak příště zas musím napsat o korupci člena ODS).

Zaujatost jste tedy celkem trefil, stranickost tu nevidím, ať se snažím jak chci.

„Takhle se k demokratickému státu nedopracujeme“

No jo, takhle bychom tu demokracii nevybudovali, když by si každý psal co chce. Nebojte, čte to jen pár lidí a tudíž to naši mladou slibně se rozvíjející demokracii nijak neohrozí. Když by se to náhodou nějak vymklo, tak tento fašistický a reakční web včas stopnu.

K druhému příspěvku:

„bojovat proti těmto skupinám je sebevražda“

Proboha, nechci (a nikdo snad nechce) proti důchodcům bojovat nebo je snad zabíjet, jak mi zkoušíte podsunout. To by sebevražda skutečně byla. Úplně stejnou sebevraždou však je bojovat proti ekonomicky aktivním lidem.

„Ze dne na den se z vás může stát mrzák, pak se Vám jen budu smát“

Z toho co jste si zde dosud ukomentnul, mě to ani nepřekvapuje. Naopak já, kdyby se z vás stal mrzák a nebyl jste proti tomu pojištěn a stát by vám nic nedal, bych se vám nesmál a v rámci možností vás dobrovolně podporoval.

„Vaše asociální cítění…“

Asociální cítění nemám (dopady aktivit třeba takové ČSSD jsou mnohem asociálnější než celý já), tím méně ze mě může dělat fašistu.

„důchodce vyzabíjet, oni už na peníze mít nebudou, přitom na to možnosti jsou“

Tak ty možnosti lidem prezentujte a vyhrajte s tím volby (pokud to tedy není zdanění úspěšných nebo zadlužování).

Důchodců si vážím. Ne však v případě, když mě nějaký z nich přetáhne deštníkem jen proto, že si nemyslím, že dát mu v době krize 13tý důchod a ještě si na to půjčit je dobrý nápad.

Závěrem děkuji, příště jen snad trochu více věcnosti a méně emocí a manipulací…

Reagovat

 
Svobodni.cz

Tagy

Odkazy